Pozdrav slunci (súrja namaskár)

Pozdrav slunci (súrja namaskár) - obrázek

Pozdrav slunci (súrja namaskár) - obrázek

Súrja namaskár.pdf  575.95kB

Pozdrav slunci doporučuji cvičit ráno po probuzení, ideálně před snídaní. Stačí si zacvičit pět kol a už ucítíte rozproudení energie ve Vašem těle. Pokud máte dostatek času (stačí 10 minut), zacvičte si kol 10. Zvýší to účinky jednotlivých pozic. Vyzkoušejte sami ;)Účinky jednotlivých pozic:


Pozice 1 a 12:


Podporuje schopnost koncentrace a zklidňuje mysl. Harmonizuje anáhata čakru.


Pozice 2 a 11:


Protahuje přední stranu trupu, a tím povzbuzuje krevní oběh. Aktivizuje višuddhi čakru. Pomáhá léčit chronická onemocnění krku.


Pozice 3 a 10:


Protahuje zádové svaly a svaly na zadní straně nohou. Aktivizuje manipúra čakru. Povzbuzuje trávicí systém. Zvýšený přítok krve do hlavy podporuje činnost mozku a smyslových orgánů uložených v hlavě.


Pozice 4 a 9:


Tlak stehna povzbuzuje činnost trávicích orgánů. Posiluje se svalstvo zad a dolních končetin, harmonizuje se anáhata čakra a manipúra čakra.


Pozice 5 a 8:


Harmonizuje nervový systém, posiluje svalstvo paží, nohou, zad a protahuje svaly na zadní straně dolních končetin. Zvýšený přítok krve do hlavy podporuje činnost mozku i smyslových orgánů uložených v hlavě. Působí příznivě na sahasrára čakru.


Pozice 6:


Protahuje páteř a příznivě působí na orgány v podbřišku. Harmonizuje celé tělo a podporuje brániční dech.


Pozice 7:


Posiluje svalstvo paží, ramen a zad. Zvyšuje pohyblivost páteře a přispívá ke správnému držení těla. Působí proti poškození meziobratlových plotének, povzbuzuje trávení. Harmonizuje a zklidňuje svádhištáha čakru.

02.06.2011 07:28:34
hmenclov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one